UWAGA STRONA W PRZEBUDOWIE

Mentoring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Mentoring polega na opiece podczas rozwijania kompetencji, realizacji ścieżki zawodowej nad osobą szkolonej. W odróżnieniu od coachingu jest prowadzony w dłuższym horyzoncie czasowym (1-3 lat). Polega na długoterminowej relacji z osobą o zdecydowanie większym bagażu doświadczeń i wiedzy, która wspiera w rozwoju osobę o mniejszym doświadczeniu bądź krótszym stażu pracy. Mentoring może przybierać postać zarówno nieformalnej relacji, jak i sformalizowanego programu. (J. Czekaj 2007, s. 48-53)

Mentorami są eksperci z danej dziedziny, branży bądź firmy, odgrywający rolę wewnętrznego doradcy. Bardzo często działają w oparciu o wcześniej wypracowane metody. Zakres relacji mentorskiej ograniczony jest zazwyczaj do spraw zawodowych i koncentruje się na rozwoju kariery podopiecznego. Mentor to lider posiadający dużą wiedzę – stanowi wzorzec dla podopiecznego, któremu udziela rad nie tylko w zakresie konkretnych zadań, ale również rozwoju osobistego oraz kształtowania ścieżki zawodowej. Mentor z założenia posiada bardzo wysokie kompetencje w obszarze działalności podopiecznego, sam w przeszłości z sukcesem zajmował się podobnymi działaniami, był zaangażowany w działalność tej samej instytucji. Mentorem może być pracownik o dużym doświadczeniu, posiadający wysoką pozycję w hierarchii organizacyjnej, który dobrze zna zakres pracy szkolonego. Wysokie wymagania wobec mentorów powodują trudności w realizacji tej metody. Innymi problemami są skłonność do rozwiązywania problemów za podopiecznych, zakłócenia w realizacji innych zadań mentora, zbyt osobiste kontakty. (K. Rosen 2011, 24-30)

Mentoring może być rozpatrywany jako ciąg dalszy coachingu. Do rozwiązywania problemów z pracownikami lepiej stosować counselling.

GET INSPIRED
Bezpłatne konsultacje mentoring
ZADZWOŃ I UMÓW TERMIN KONSULTACJI

Zadzwoń, napisz, umówmy się i porozmawiajmy o Twojej firmie lub zapytaj o mentoring, o którym myślisz dla swojej firmy, lub dla siebie indywidualnie.

Gwarantuję, po tej rozmowie, wymianie wiadomości sam ocenisz, na ile to, co, otrzymasz będzie przydatne w Twojej firmie i dla Ciebie samego.

Pamiętaj proszę, też mamy spotkania – na pewno oddzwonimy najszybciej jak to możliwe!

+48 662 965 553

Możesz napisać również na Whattap

kontakt@mateuszcieslinski.pl
GET INSPIRED

Rodzaje mentoringu

  • Mentoring indywidualny – przykładem jest Program “Starszy Brat – Starsza Siostra”. Jest to mentoring planowany, który polega na metodycznym działaniu, gdzie wolontariusz (mentor), wwyniku formalnego, standaryzowanego i monitorowanego procesu jest najpierw szkolony, później dobierany i łączony w parę z podopiecznym. Zasadniczym celem tu jest profilaktyka i przeciwdziałanie zagrożeniom.
  • Mentoring grupowy – Przykładem tego Mentoringu jest Projekt “Wychowankowie domów dziecka – nowe szanse, lepsze jutro”. Zaangażowanymi w ten projekt są już usamodzielnieni wychowankowie domów dziecka, którzy są wsparciem i pomocą dla usamodzielniających się wychowanków, Mentorzy mają za zadanie dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem jak i wsparciem dla usamodzielniających się.
GET INSPIRED
PASJA DO ROZWOJU
INSPIRACJE WEDŁUG KATEGORII
GET INSPIRED
DOCENILI NAS PRACOWNICY FIRM

Poniższa lista prezentuje jedynie wybrane firmy z którymi współpracowaliśmy w różnych formach (B2B, Up) , konsultacje indywidualne dla pracowników oraz grupowe szkolenia.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping