UWAGA STRONA W PRZEBUDOWIE

Career coaching

Jako ekspert z zewnątrz analizujemy Twoje możliwe kierunki rozwoju i w sposób efektywny towarzyszymy klientom w procesie rozwoju osobistego.

Coaching kariery skierowany jest do osób, które mają poczucie, że:

 • znalazły się w „martwym punkcie” swojej kariery i nie wiedzą w jakim kierunku podążać
 • chcą zmienić pracę, ale brakuje im przekonania do podjęcia tak ważnej decyzji
 • dopiero rozpoczynają pracę zawodową i potrzebują ukierunkowania
 • dążą do awansu
 • mają wątpliwości co do obranej ścieżki zawodowej
 • brakuje im poczucia spełnienia w zawodzie.

W trakcie procesu, dzięki wsparciu coacha, klient uświadamia sobie pożądany kierunek kariery (tzw. ścieżkę kariery), w którym chciałby podążać. Wykorzystując drzemiący w nim potencjał i predyspozycje zawodowe ocenia swoją sytuację, ustala cele i sposoby ich realizacji. Dzięki temu uświadamia sobie, które obszary wymagają rozwoju, aby możliwe było poprowadzenie swojej kariery tak, jak zaplanował.

GET INSPIRED
PASJA DO ROZWOJU
INSPIRACJA WEDŁUG KATEGORII

Należy jednoznacznie zaznaczyć, że coaching kariery nie jest doradztwem zawodowym. Podstawowa różnica polega na tym, że doradca zawodowy lub personlany diagnozuje zainteresowania i kompetencje klienta, aby zaproponować mu najbardziej dopasowany do niego zawód (audyt kariery). Coach kariery wspiera klienta w analizie swoich mocnych i słabych stron, swoich dążeń i aspiracji, jednak nie doradza i nie sugeruje najlepszych jego zdaniem rozwiązań dla klienta. Career coach towarzyszy klientowi w ustaleniu celów związanych z karierą zawodową oraz wartości, jakie chce realizować poprzez pracę, a następnie prowadzi klienta ku wypracowaniu metod ich osiągnięcia. Klient bardziej uświadamia sobie przez to swoje oczekiwania co do kariery. Zwykle planuje także metody jej rozwijania zgodnie ze swoimi wartościami.

Coaching lubię określać mianem treningu – interaktywnego procesu rozwoju, poprzez metody związane częściowo z psychologią, częściowo z doświadczeniem życiowym. Celem coachingu jest zrealizowanie procesu decyzyjnego pozwalającego przyspieszyć tempa rozwoju danej osoby i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu.

Cechy charakterystyczne coachingu, jako dyscypliny:

 • jest dobrowolny
 • wyklucza jakąkolwiek dyrektywność np. ze strony coacha
 • pomaga ludziom uczyć się, a nie jest po to, by ich uczyć
 • jest zbudowany na bazie pytań
 • pobudza do myślenia
 • dokonuje się w atmosferze szacunku i pełnej akceptacji dla wartości klienta
 • prowadzi do świadomego dokonywania zmian
 • skupia się na osiąganiu celów

“Jeśli to, co robisz nie zbliża Cię do Twoich celów, oznacza to, że Cię od nich oddala.”

Brian Tracy

GET INSPIRED
Kontakt Mateusz Cieśliński

bezpłatną

konsultację

Zadaj nam dowolne pytanie, wystarczy

że klikniesz w poniższy przycisk i

skontaktujesz się z jednym z naszych specjalistów.

GET INSPIRED
PASJA DO ROZWOJU
REMOKENDACJE
Mateusz to osoba o wysokich umiejętnościach komunikacyjnych. Bardzo otwarty, pozytywnie nastawiony. W swojej pracy wykazuje pełny profesjonalizm i angażuje się na 100%. Tam gdzie inni widzą przeszkodę on dostrzega szanse.
Mateusz to człowiek o bardzo dużej wiedzy i jeszcze większych umiejętnościach. Kompetentny i profesjonalny. Wie czego chce, dokąd zmierza i z pełną świadomością sięga po wszystko, co umożliwi mu jeszcze lepsze/szybsze dojście do wyznaczonego celu. Z pełną odpowiedzialnością polecam współpracę z Mateuszem. Każdy rodzaj współpracy z Mateuszem jest z góry skazany na rezultaty..
GET INSPIRED
PASJA DO ROZWOJU
INSPIRACJA WEDŁUG KATEGORII

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping