Efektywność w pracy, a potrzeba odpoczynku

Jestem przekonany, że 9 na 10 osób, które czytają ten artykuł w codziennie pracy szukają sposobów na poprawę efektywności. Większość z nas jest ekspertami w swojej dziedzinie i bez wielkiego wysiłku realizuje powierzone obowiązki każdego dnia. Ciągłe dążenie do perfekcjonizmu i aktywna praca to prosta droga do długotrwałego i przygniatającego nas zmęczenia. Szybka aromatyczna kawa, suplementy i skutecznie pobudzamy nasz organizm do dalszego intensywnego działania. Zmęczenie narasta, mnożą się drobne błędy, a szef naciska. Jak wykrzesać ostatnie pokłady energii? Wyhamuj i odpocznij, a zrealizujesz cele i zadbasz o zdrowie!!!

Rozwój gospodarczy, presja nakręcana przez społeczeństwo oraz samych siebie doprowadziły do sytuacji, w której każdego dnia zmagamy się z ekstremalną presją psychiczną i maksymalnym fizycznym eksploatowaniu organizmu padając wieczorami przed telewizorem. Jesteśmy świadkami fantastycznego rozwoju, każdego dnia powstają rewelacyjne gadżety elektroniczne, aplikacje internetowe wspierające nas w codziennym życiu. Owe gadżety to również ogromna liczba narzędzi, jakie jeszcze mocniej wiążą nas z pracą i przełożonymi, co w mojej ocenie negatywnie wpływa na realną efektywność pracowników. Brak asertywności wielu osób powoduje, że odpoczynek od pracy i całkowite odcięcie od myśli związanych z pracą nie istnieje. Jest to tak naprawdę konieczność dla zachowania równowagi psychicznej.

Pomyśl, jakie uczucie towarzyszy Tobie, gdy Twoje ciało jest wypoczęte. Przypomnij sobie jak czujesz się podczas świąt nie myśląc o pracy. Wyobraź sobie, że Twój umysł jest w stanie wykorzystać większy swój potencjał w zdecydowanie krótszym czasie, a Ty nie siedzisz bezproduktywnie przy laptopie tak naprawdę marnując czas. Pomysł, czy jak będziesz nie jadł będziesz bardziej efektywny? Myślę, że nie, dlatego wyciągnij wnioski i daj sobie szansę na efektywniejszą pracę i realizację prywatnych pasji, które na pewno masz i je od dawna zaniedbujesz.

Zmęczenie jest to naturalny pierwszy sygnał, jaki organizm nam sygnalizuje, że nasza efektywność spada. Trzeba napisać również zwrócić uwagę, że przewlekłe zmęczenie prowadzi w skrajnych wypadkach nawet do depresji, w najlepszym wypadku do licznych infekcji.  Tak, więc konieczność odpoczynek nie jest słabością, a świadomym zarządzaniem własnymi zasobami energii, które mają bezpośredni wpływ na naszą efektywność i poziom wykonywanej pracy.

Co raz więcej firm oferuje swoim pracownikom pracę w elastycznym trybie pracy, która oczywiście wymaga samodyscypliny, ale również każdorazowo wpływa na szybki wzrost całego przedsiębiorstwa.  Pomyśl, co ułatwia Tobie odpoczynek, jaka sytuacja, a może, jakie miejsce? Bardzo wiele jest artykułów na temat efektywnego odpoczynku. Należy zauważyć, że każdy z nas jest inny i każdy w zupełnie inny sposób będzie odpoczywał. W związku z powyższym ważne są na wstępie Twoje chęci, bo to właśnie Ty będziesz musiał złoty środek zaleźć dla siebie. Zaplanuje klika spotkań ze znajomymi, być może właśnie relacje z bliskimi pozwolą Ci uciec myślami od pracy. Zadbaj od swoje zdrowie szukając aktywności fizyczne, to znakomite źródło pozytywnej energii, a przy pełnym zaangażowaniu pasja rozluźni Twoje napięte nerwy.

Zbliża się godzina, o której kończysz pracę, a za oknem ładna pogoda może warto tym razem wrócić 20 min do domu później jednak nawdychać się świeżym powietrzem? A co najważniejsze nie myl dyspozycyjności z uwiązaniem się z komórką jak smyczą, która 24 h wiążę Cię z pracą. Jeżeli będzie ważny telefon to zadzwoni. Nie musisz w komórkę zaglądać, co 5 min, to na pewno zmniejszy Twoje psychiczne zaangażowanie w pracę, kiedy ono jest po prostu zbędne.

Zdrowie mamy jedno, a najlepszymi pracownikami nie zostają Ci, którzy godzinami pracy biją rekordy, a Ci, którzy potrafią najbardziej efektywnie zrealizować powierzone cele. Życzę Tobie fantastycznej poprawy efektywności pracy i wzrostu zadowolenia z życia. Tylko od Ciebie zależy, czy WYGRASZ !!!

Artykuł ” Potrzeba odpoczynku, a efektywność w pracy ” Cię zainspirował ?

Głęboko wierzę, że Twoja odpowiedz brzmi TAK. Pisząc każdy wpis liczę, że pozostawicie swój komentarz, opinię, a nawet uda na się nawiązać konstrukcyjną relację.


Zapraszam Cię do udostępniania mojego wpisu, również do odwiedzenia moich kanałów social media:

Czytając bloga wspierasz Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Cały zysk z bloga z reklam przekazany będzie na konto hospicjum.