Potrzeba odpoczynku, a efektywność w pracy

Jestem przekonany, że 9 na 10 osób, które czytają ten artykuł w codziennie pracy szukają sposobów na poprawę efektywności. Większość z nas jest ekspertami w swojej dziedzinie i bez wielkiego wysiłku realizuje powierzone obowiązki każdego dnia. Ciągłe dążenie do perfekcjonizmu i aktywna praca to prosta droga do długotrwałego i przygniatającego nas zmęczenia. Szybka aromatyczna kawa, suplementy i skutecznie pobudzamy nasz organizm do dalszego intensywnego działania. Zmęczenie narasta, mnożą się drobne błędy, a szef naciska. Jak wykrzesać ostatnie pokłady energii? Wyhamuj i odpocznij, a zrealizujesz cele i zadbasz o zdrowie!!!

Rozwój gospodarczy, presja nakręcana przez społeczeństwo oraz samych siebie doprowadziły do sytuacji, w której każdego dnia zmagamy się z ekstremalną presją psychiczną i maksymalnym fizycznym eksploatowaniu organizmu padając wieczorami przed telewizorem. Jesteśmy świadkami fantastycznego rozwoju, każdego dnia powstają rewelacyjne gadżety elektroniczne, aplikacje internetowe wspierające nas w codziennym życiu. Owe gadżety to również ogromna liczba narzędzi, jakie jeszcze mocniej wiążą nas z pracą i przełożonymi, co w mojej ocenie negatywnie wpływa na realną efektywność pracowników. Brak asertywności wielu osób powoduje, że odpoczynek od pracy i całkowite odcięcie od myśli związanych z pracą nie istnieje, a jest to tak naprawdę konieczność dla zachowania równowagi psychicznej.

Pomyśl, jakie uczucie towarzyszy Tobie, gdy Twoje ciało jest wypoczęte. Przypomnij sobie jak czujesz się podczas świąt nie myśląc o pracy. Wyobraź sobie, że Twój umysł jest w stanie wykorzystać większy swój potencjał w zdecydowanie krótszym czasie, a Ty nie siedzisz bezproduktywnie przy laptopie tak naprawdę marnując czas. Pomysł, czy jak będziesz nie jadł będziesz bardziej efektywny? Myślę, że nie, dlatego wyciągnij wnioski i daj sobie szansę na efektywniejszą pracę i realizację prywatnych pasji, które na pewno masz i je od dawna zaniedbujesz.

Zmęczenie jest to naturalny pierwszy sygnał, jaki organizm nam sygnalizuje, że nasza efektywność spada. Trzeba napisać również zwrócić uwagę, że przewlekłe zmęczenie prowadzi w skrajnych wypadkach nawet do depresji, w najlepszym wypadku do licznych infekcji.  Tak, więc konieczność odpoczynek nie jest słabością, a świadomym zarządzaniem własnymi zasobami energii, które mają bezpośredni wpływ na naszą efektywność i poziom wykonywanej pracy.

Co raz więcej firm oferuje swoim pracownikom pracę w elastycznym trybie pracy, która oczywiście wymaga samodyscypliny, ale również każdorazowo wpływa na szybki wzrost całego przedsiębiorstwa.  Pomyśl, co ułatwia Tobie odpoczynek, jaka sytuacja, a może, jakie miejsce? Bardzo wiele jest artykułów na temat efektywnego odpoczynku. Należy zauważyć, że każdy z nas jest inny i każdy w zupełnie inny sposób będzie odpoczywał. W związku z powyższym ważne są na wstępie Twoje chęci, bo to właśnie Ty będziesz musiał złoty środek zaleźć dla siebie. Zaplanuje klika spotkań ze znajomymi, być może właśnie relacje z bliskimi pozwolą Ci uciec myślami od pracy. Zadbaj od swoje zdrowie szukając aktywności fizyczne, to znakomite źródło pozytywnej energii, a przy pełnym zaangażowaniu pasja rozluźni Twoje napięte nerwy. Zbliża się godzina, o której kończysz pracę, a za oknem ładna pogoda może warto tym razem wrócić 20 min do domu później jednak nawdychać się świeżym powietrzem? A co najważniejsze nie myl dyspozycyjności z uwiązaniem się z komórką jak smyczą, która 24 h wiążę Cię z pracą. Jeżeli będzie ważny telefon to zadzwoni, ale nie musisz w komórkę zaglądać, co 5 min, to na pewno zmniejszy Twoje psychiczne zaangażowanie w pracę, kiedy ono jest po prostu zbędne.

Zdrowie mamy jedno, a najlepszymi pracownikami nie zostają Ci, którzy godzinami pracy biją rekordy, a Ci, którzy potrafią najbardziej efektywnie zrealizować powierzone cele. Życzę Tobie fantastycznej poprawy efetywności pracy i wzrostu zadowolenia z życia. Tylko od Ciebie zalezy, czy WYGRASZ !!!