Po co ten coaching?

Po co ten coaching, co to w ogóle Coaching. Czy warto zainwestować na niego prywatny czas i pieniądze, których zazwyczaj nie jest za dużo?  Jeżeli trafiłeś na ten wpis domyślam się, że niejednokrotnie dochodzisz do wniosku, że Twoje życie zawodowe zboczyło w kierunku w którym nie powinno się poruszać. Najprawdopodobniej zdajesz sobie doskonale sprawę, że coś idzie nie tak. Najprawdopodobniej  szukasz jednak sposobu, jak wyeliminować szkodliwe czynniki i wrócić na dobry dla Ciebie tor. W każdej sytuacji mamy zawsze dwa wyjścia, męczymy się dalej, lub też szukamy rozwiązania. Decydując się na sesje z coachem, której celem jest pomoc w odkryciu prawdziwego źródła problemu. Sesja z coachem to również określenie kierunku wyeliminowania słabości, problemu, a następnie wyeliminowania go.

Czym jest coaching ?

Temat coachingu należałoby niewątpliwie zacząć od zdefiniowania pojęcia coaching, ponieważ nie da się zrozumieć całego procesu bez prawidłowej identyfikacji. W najprostszych słowach coaching możemy określić jako proces, a więc zbiór czynności, wzajemnie ze sobą powiązanych. Celem tego procesu jest doskonalenie kwalifikacji oraz umiejętności pod okiem osobistego trenera.

Celem coachingu jest doskonalenie kwalifikacji oraz umiejętności

Jaką rolę pełni coach ?

Doskonalić umiejętności, podnosić swoje kwalifikacje możemy zawsze, ale po co? Po co właściwie płacić w takim wypadku coachowi i jaki wpływ ma coach na ostateczne efekty.  Bardzo ważne w procesie coachingu jest uświadomienie sobie jaką bardzo istotną jednostką procesu coachingu jest coach. Odpowiadając sobie na pytanie, czy warto zainwestować w trenera odpowiedz powinna zabrzmieć TAK. Coach powinien posiadać autorytet lidera oraz towarzyszyć klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to najprawdopodobniej autorytet lidera nie trafia do Ciebie, a cały proces coachingu jest już na tym etapie zagrożony.

Coach powinien posiadać autorytet lidera

W trakcie procesu coachingu Coach na bieżąco bada kompetencje, przekazując pełną analizę po zakończonej sesji coachingu oraz próbując ustalić, jak powinna wyglądać dalsza współpraca. Pomiędzy coachem a jego klientem musi wytworzyć się szczególna więź oparta na zaufaniu – dopiero wówczas można mówić o prawdziwym coachingu.

Artykuł ” Po co ten coaching? ” Cię zainspirował ?

Głęboko wierzę, że Twoja odpowiedz brzmi TAK. Pisząc każdy wpis liczę, że pozostawicie swój komentarz, opinię, a nawet uda na się nawiązać konstrukcyjną relację.


Zapraszam Cię do udostępniania mojego wpisu, również do odwiedzenia moich kanałów social media:

Czytając bloga wspierasz Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Cały zysk z bloga z reklam przekazany będzie na konto hospicjum.