Tabela kalorii – #mccooking – Mateusz Cieśliński Blog

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Tabela kalorii – Sprawdź kaloryczność konkretnego produktu, dowiedz się, ile składników odżywczych znajduje się w 100 g. Skorzystaj z naszej listy kalorycznej setek produktów, uwzględniającej ich zawartość węglowodanów, białka i tłuszczu.

Dzienne zapotrzebowanie dla każdego człowieka jest inne. Zależy ono od wieku, płci, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej, składu ciała i tempa metabolizmu. Przybliżoną Ilość kalorii (tabela kalorii ) potrzebnych do obliczenia podstawowego zapotrzebowania organizmu ludzkiego na energię, potrzebną do zapewnienia podstawowej przemiany materii można obliczyć przy użyciu wzoru Harrisa i Benedicta.

Jak pozyskujemy energię (kalorie) ze składników pokarmowych ? Proces przemiany energii rozpoczyna się pobieraniem składników pokarmowych, przekształcaniem ich do wewnętrznych swoistych substancji budulcowych i związków energetycznych, transportem i magazynowaniem, a kończy wydzielaniem zbędnych i szkodliwych produktów tych przemian. Procesy przemiany energii i materii są ze sobą ściśle powiązane ciągiem następujących po sobie w określonej kolejności reakcji chemicznych katalizowanych przez enzymy, a więc pozostają pod nieustanną kontrolą.

Na co zużywamy w pierwszej kolejności energię (kalorie) z pożywienia ? W pierwszej kolejności organizm wykorzystuje ją do podstawowych czynności. Nawet gdy człowiek wypoczywa zużywa energię na pracę narządów wewnętrznych (serce, wątroba, nerki i inne), oddychanie, utrzymanie należytej temperatury ciała.

Określenie kalorii w żywności pierwszy raz zostało zastosowane w Anglii w 1880 roku w odniesieniu do 1 funta befsztyku.

Wyczynowi sportowcy potrafią w trakcie jednego dnia spożyć ponad 10000 kalorii dziennie, bez konsekwencji dla wagi ciała.

Sprawdź tabelę kalorii dla drobiu, grzybów, napojów, słodyczy i wielu innych.

Zapraszam Cię również do śledzenia moich postępów na profilach społecznościowych facebook , twitter i instagram.

Jeżeli uznasz mój wpis za inspirujący lub też masz jakieś dobre rady, podziel się nimi w komentarzach za co serdecznie dziękuję