Kraksa Rafała Majki na 9 etapie TdF 2017

Kraksa Rafała Majki na 9 etapie TdF 2017

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kraksa Rafała Majki na 9 etapie TdF 2017, zwycięstwo Uran po walce i bardzo dobry występ Michała Kwiatkowskiego. Tak niewątpliwie zapamiętam kolejny etap Tour de France.

 

 

Dziewiąty etap tegorocznego wyścigu prowadzący z Nantui do Chambery pokazał jak niebezpiecznym i wymagającym sportem jest kolarstwo. Rywalizacja kolarzy tym razem niestety zakończyła się wieloma bardzo groźnymi wypadkami. Kraksa Rafała Majki to dla polskich kibiców niewątpliwie powód do zmartwień. Zauważcie również, że po znakomitej pracy dla swojego zespołu na etapie Michał Kwiatkowski pomógł Majce i dociągnął go do mety. Niestety dużo wskazuje na to, że kraksa Rafała Majki na 9 etapie TdF 2017 może zakończyć jego zmagania w tegorocznym wyścigu.




Rafał Majka przewrócił się na jednym ze zjazdów po górskiej premii na dokładnie 68 kilometrze. Patrząc na Rafała dojeżdżającego do mety widać było, że doznał dużych mocnych obtarć skóry. Po założeniu opatrunków postanowił kontynuować zmagania. Z naprawdę dużą stratą do lidera klasyfikacji generalnej Chrisa Froome’a Majka dotarł do mety, co przekreśla marzenia na walkę o zwycięstwo w Tour de France.

 

Nie mniej jednak celem Majki w mojej ocenie miała być walka o etapowy triumf i włączenie się do rywalizacji o koszulkę dla najlepszego górala. Po pobycie w szpitalu i szczegółowych badaniach, które na szczęście nie wykazały żadnych złamań, dają cień szansy na kontynuowanie wyścigu przez Rafała.
.
Kraksa Rafała Majki na 9 etapie TdF 2017 to nie jedyne poważnie wyglądające wypadki na etapie. O bardzo dużym pechu może mówić wicelider klasyfikacji generalnej Geraint Thomas, który złamał obojczyk i wycofał się z Wielkiej Pętli. Kraksę zaliczyli również m.in. Alberto Contador, Manuele Mori czy Richie Porte, w którego jeszcze dodatkowo wjechał zaskoczony Daniel Martin. Australijczyk prosto z trasy etapu trafił do szpitala.

Wielkie , ogromne brawa należą się Michałowi Kwiatkowskiemu, który pomógł Rafałowi Majce. Polscy kolarze pokazali, że rywalizacja między nimi jest tylko i wyłącznie na trasie i wzajemnie mając świadomość trudności tego sportu się wspierają. Wielki szacun.




Wyniki 9 etapu Tour de France:

Miejsce Zawodnik Numer startowy Zespół Czas B P Strata
1 URAN RIGOBERTO 188 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 07′ 22” B : 10”
2 BARGUIL WARREN 143 TEAM SUNWEB 05H 07′ 22” B : 06” + 00′ 00”
3 FROOME CHRISTOPHER 1 TEAM SKY 05H 07′ 22” B : 04” + 00′ 00”
4 BARDET ROMAIN 11 AG2R LA MONDIALE 05H 07′ 22” + 00′ 00”
5 ARU FABIO 51 ASTANA PRO TEAM 05H 07′ 22” + 00′ 00”
6 FUGLSANG JAKOB 53 ASTANA PRO TEAM 05H 07′ 22” + 00′ 00”
7 BENNETT GEORGE 162 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 08′ 37” + 01′ 15”
8 LANDA MIKEL 6 TEAM SKY 05H 08′ 37” + 01′ 15”
9 MARTIN DANIEL 105 QUICK – STEP FLOORS 05H 08′ 37” + 01′ 15”
10 QUINTANA NAIRO 21 MOVISTAR TEAM 05H 08′ 37” + 01′ 15”
11 YATES SIMON 89 ORICA – SCOTT 05H 08′ 37” + 01′ 15”
12 BENOOT TIESJ 133 LOTTO SOUDAL 05H 10′ 54” + 03′ 32”
13 NIEVE MIKEL 7 TEAM SKY 05H 10′ 54” + 03′ 32”
14 MEINTJES LOUIS 61 UAE TEAM EMIRATES 05H 10′ 54” + 03′ 32”
15 LATOUR PIERRE-ROGER 17 AG2R LA MONDIALE 05H 11′ 41” + 04′ 19”
16 VUILLERMOZ ALEXIS 19 AG2R LA MONDIALE 05H 11′ 41” + 04′ 19”
17 HENAO SERGIO LUIS 2 TEAM SKY 05H 11′ 41” + 04′ 19”
18 CARUSO DAMIANO 42 BMC RACING TEAM 05H 11′ 41” + 04′ 19”
19 ROGLIC PRIMOZ 166 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 11′ 41” + 04′ 19”
20 CONTADOR ALBERTO 31 TREK – SEGAFREDO 05H 11′ 41” + 04′ 19”
21 MOLLEMA BAUKE 37 TREK – SEGAFREDO 05H 12′ 12” + 04′ 50”
22 BAKELANTS JAN 12 AG2R LA MONDIALE 05H 13′ 39” + 06′ 17”
23 NAVARRO DANIEL 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 13′ 39” + 06′ 17”
24 BUCHMANN EMANUEL 113 BORA – HANSGROHE 05H 14′ 35” + 07′ 13”
25 BETANCUR CARLOS ALBERTO 24 MOVISTAR TEAM 05H 14′ 35” + 07′ 13”
26 FEILLU BRICE 213 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 15′ 29” + 08′ 07”
27 GALLOPIN TONY 135 LOTTO SOUDAL 05H 15′ 29” + 08′ 07”
28 PANTANO JARLINSON 38 TREK – SEGAFREDO 05H 15′ 29” + 08′ 07”
29 BRAMBILLA GIANLUCA 103 QUICK – STEP FLOORS 05H 20′ 18” + 12′ 56”
30 MARTIN GUILLAUME 201 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 20′ 18” + 12′ 56”
31 GASTAUER BEN 15 AG2R LA MONDIALE 05H 21′ 41” + 14′ 19”
32 GESCHKE SIMON 145 TEAM SUNWEB 05H 21′ 41” + 14′ 19”
33 CHAVANEL SYLVAIN 174 DIRECT ENERGIE 05H 21′ 41” + 14′ 19”
34 KREUZIGER ROMAN 88 ORICA – SCOTT 05H 25′ 43” + 18′ 21”
35 EDET NICOLAS 153 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 25′ 43” + 18′ 21”
36 ROLLAND PIERRE 181 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 25′ 43” + 18′ 21”
37 DOMONT AXEL 13 AG2R LA MONDIALE 05H 26′ 43” + 19′ 21”
38 TEN DAM LAURENS 147 TEAM SUNWEB 05H 29′ 15” + 21′ 53”
39 MOINARD AMAËL 45 BMC RACING TEAM 05H 32′ 26” + 25′ 04”
40 VAN BAARLE DYLAN 189 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 32′ 26” + 25′ 04”
41 KOZHATAYEV BAKHTIYAR 56 ASTANA PRO TEAM 05H 32′ 26” + 25′ 04”
42 DE MARCHI ALESSANDRO 43 BMC RACING TEAM 05H 32′ 26” + 25′ 04”
43 BRAJKOVIC JANEZ 195 BAHRAIN – MERIDA 05H 33′ 29” + 26′ 07”
44 DURASEK KRISTIJAN 64 UAE TEAM EMIRATES 05H 33′ 29” + 26′ 07”
45 ZEITS ANDREY 59 ASTANA PRO TEAM 05H 33′ 29” + 26′ 07”
46 BAK LARS YTTING 132 LOTTO SOUDAL 05H 34′ 32” + 27′ 10”
47 OFFREDO YOANN 205 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
48 GILBERT PHILIPPE 104 QUICK – STEP FLOORS 05H 34′ 32” + 27′ 10”
49 DE GENDT THOMAS 134 LOTTO SOUDAL 05H 34′ 32” + 27′ 10”
50 PAUWELS SERGE 96 TEAM DIMENSION DATA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
51 CASTROVIEJO JONATHAN 25 MOVISTAR TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
52 FRANK MATHIAS 14 AG2R LA MONDIALE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
53 MARTENS PAUL 165 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
54 MINNAARD MARCO 204 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
55 LAENGEN VEGARD STAKE 65 UAE TEAM EMIRATES 05H 34′ 32” + 27′ 10”
56 VOECKLER THOMAS 171 DIRECT ENERGIE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
57 VAN AVERMAET GREG 48 BMC RACING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
58 STYBAR ZDENEK 107 QUICK – STEP FLOORS 05H 34′ 32” + 27′ 10”
59 NAESEN OLIVER 18 AG2R LA MONDIALE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
60 MATE MARDONES LUIS ANGEL 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 34′ 32” + 27′ 10”
61 GESBERT ELIE 214 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
62 PERICHON PIERRE-LUC 216 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
63 ROCHE NICOLAS 46 BMC RACING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
64 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 58 ASTANA PRO TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
65 ULISSI DIEGO 69 UAE TEAM EMIRATES 05H 34′ 32” + 27′ 10”
66 VANSPEYBROUCK PIETER 209 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
67 KEUKELEIRE JENS 87 ORICA – SCOTT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
68 HANSEN ADAM 136 LOTTO SOUDAL 05H 34′ 32” + 27′ 10”
69 CINK ONDREJ 196 BAHRAIN – MERIDA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
70 PINOT THIBAUT 78 FDJ 05H 34′ 32” + 27′ 10”
71 MARTIN TONY 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 34′ 32” + 27′ 10”
72 VICHOT ARTHUR 79 FDJ 05H 34′ 32” + 27′ 10”
73 WYSS DANILO 49 BMC RACING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
74 POLITT NILS 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 34′ 32” + 27′ 10”
75 CLARKE SIMON 185 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
76 DE KORT KOEN 32 TREK – SEGAFREDO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
77 ZUBELDIA HAIMAR 39 TREK – SEGAFREDO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
78 SCHÄR MICHAEL 47 BMC RACING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
79 QUEMENEUR PERRIG 177 DIRECT ENERGIE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
80 AMADOR ANDREY 22 MOVISTAR TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
81 DEGAND THOMAS 203 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
82 GAUTIER CYRIL 16 AG2R LA MONDIALE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
83 PASQUALON ANDREA 206 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
84 BOUET MAXIME 212 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
85 SIMON JULIEN 159 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 34′ 32” + 27′ 10”
86 BEVIN PATRICK 183 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
87 IMPEY DARYL 86 ORICA – SCOTT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
88 MARCATO MARCO 66 UAE TEAM EMIRATES 05H 34′ 32” + 27′ 10”
89 CATALDO DARIO 52 ASTANA PRO TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
90 MACHADO TIAGO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 34′ 32” + 27′ 10”
91 BONO MATTEO 63 UAE TEAM EMIRATES 05H 34′ 32” + 27′ 10”
92 BACKAERT FREDERIK 202 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
93 SICARD ROMAIN 178 DIRECT ENERGIE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
94 HARDY ROMAIN 215 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
95 MOLARD RUDY 77 FDJ 05H 34′ 32” + 27′ 10”
96 KISERLOVSKI ROBERT 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 34′ 32” + 27′ 10”
97 ARASHIRO YUKIYA 192 BAHRAIN – MERIDA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
98 SEPULVEDA EDUARDO 218 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
99 THWAITES SCOTT 98 TEAM DIMENSION DATA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
100 MATTHEWS MICHAEL 141 TEAM SUNWEB 05H 34′ 32” + 27′ 10”
101 BOASSON HAGEN EDVALD 92 TEAM DIMENSION DATA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
102 POLJANSKI PAWEL 117 BORA – HANSGROHE 05H 34′ 32” + 27′ 10”
103 TALANSKY ANDREW 187 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
104 BROWN NATHAN 184 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
105 LAMMERTINK MAURITS 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 34′ 32” + 27′ 10”
106 MORENO BAZAN JAVIER 199 BAHRAIN – MERIDA 05H 34′ 32” + 27′ 10”
107 ERVITI IMANOL 26 MOVISTAR TEAM 05H 34′ 32” + 27′ 10”
108 LE GAC OLIVIER 76 FDJ 05H 34′ 32” + 27′ 10”
109 ATAPUMA JOHN DARWIN 62 UAE TEAM EMIRATES 05H 34′ 32” + 27′ 10”
110 VACHON FLORIAN 219 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 34′ 32” + 27′ 10”
111 HOWSON DAMIEN 85 ORICA – SCOTT 05H 34′ 32” + 27′ 10”
112 GRIVKO ANDRIY 54 ASTANA PRO TEAM 05H 36′ 37” + 29′ 15”
113 ROOSEN TIMO 167 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 36′ 37” + 29′ 15”
114 SMITH DION 207 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 36′ 37” + 29′ 15”
115 BAUER JACK 102 QUICK – STEP FLOORS 05H 36′ 37” + 29′ 15”
116 KÜNG STEFAN 44 BMC RACING TEAM 05H 36′ 37” + 29′ 15”
117 ALBASINI MICHAEL 82 ORICA – SCOTT 05H 36′ 37” + 29′ 15”
118 BETTIOL ALBERTO 182 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 36′ 37” + 29′ 15”
119 CHAVES JOHAN ESTEBAN 81 ORICA – SCOTT 05H 36′ 37” + 29′ 15”
120 TULIK ANGÉLO 179 DIRECT ENERGIE 05H 38′ 45” + 31′ 23”
121 CALMEJANE LILIAN 173 DIRECT ENERGIE 05H 38′ 45” + 31′ 23”
122 VAN KEIRSBULCK GUILLAUME 208 WANTY – GROUPE GOBERT 05H 38′ 45” + 31′ 23”
123 HOLLENSTEIN RETO 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 38′ 45” + 31′ 23”
124 CURVERS ROY 144 TEAM SUNWEB 05H 40′ 34” + 33′ 12”
125 HALLER MARCO 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 40′ 34” + 33′ 12”
126 TIMMER ALBERT 149 TEAM SUNWEB 05H 40′ 34” + 33′ 12”
127 IRIZAR MARKEL 36 TREK – SEGAFREDO 05H 40′ 34” + 33′ 12”
128 GOGL MICHAEL 35 TREK – SEGAFREDO 05H 40′ 34” + 33′ 12”
129 SÜTTERLIN JASHA 28 MOVISTAR TEAM 05H 40′ 34” + 33′ 12”
130 BENNATI DANIELE 23 MOVISTAR TEAM 05H 40′ 34” + 33′ 12”
131 WELLENS TIM 139 LOTTO SOUDAL 05H 40′ 34” + 33′ 12”
132 ARNDT NIKIAS 142 TEAM SUNWEB 05H 40′ 34” + 33′ 12”
133 GRUZDEV DMITRIY 55 ASTANA PRO TEAM 05H 43′ 15” + 35′ 53”
134 GRMAY TSGABU GEBREMARYAM 198 BAHRAIN – MERIDA 05H 43′ 15” + 35′ 53”
135 KIRYIENKA VASILI 3 TEAM SKY 05H 43′ 33” + 36′ 11”
136 KWIATKOWSKI MICHAL 5 TEAM SKY 05H 43′ 43” + 36′ 21”
137 MAJKA RAFAL 115 BORA – HANSGROHE 05H 43′ 43” + 36′ 21”
138 CUMMINGS STEPHEN 93 TEAM DIMENSION DATA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
139 ROWE LUKE 8 TEAM SKY 05H 44′ 48” + 37′ 26”
140 VERMOTE JULIEN 109 QUICK – STEP FLOORS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
141 PETIT ADRIEN 176 DIRECT ENERGIE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
142 SELIG RÜDIGER 119 BORA – HANSGROHE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
143 BOUDAT THOMAS 172 DIRECT ENERGIE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
144 COLBRELLI SONNY 197 BAHRAIN – MERIDA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
145 SWIFT BEN 68 UAE TEAM EMIRATES 05H 44′ 48” + 37′ 26”
146 HAYMAN MATHEW 84 ORICA – SCOTT 05H 44′ 48” + 37′ 26”
147 DEGENKOLB JOHN 33 TREK – SEGAFREDO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
148 SENECHAL FLORIAN 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
149 SIEBERG MARCEL 138 LOTTO SOUDAL 05H 44′ 48” + 37′ 26”
150 LEMOINE CYRIL 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
151 ROELANDTS JURGEN 137 LOTTO SOUDAL 05H 44′ 48” + 37′ 26”
152 BOUHANNI NACER 151 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
153 SABATINI FABIO 106 QUICK – STEP FLOORS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
154 KITTEL MARCEL 101 QUICK – STEP FLOORS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
155 GREIPEL ANDRÉ 131 LOTTO SOUDAL 05H 44′ 48” + 37′ 26”
156 EISEL BERNHARD 94 TEAM DIMENSION DATA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
157 BODNAR MACIEJ 112 BORA – HANSGROHE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
158 CLAEYS DIMITRI 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
159 BURGHARDT MARCUS 114 BORA – HANSGROHE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
160 PICHON LAURENT 217 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
161 LEEZER TOM 164 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
162 VENTER JACOBUS 99 TEAM DIMENSION DATA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
163 MC CARTHY JAY 116 BORA – HANSGROHE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
164 KNEES CHRISTIAN 4 TEAM SKY 05H 44′ 48” + 37′ 26”
165 ZABEL RICK 129 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 44′ 48” + 37′ 26”
166 BOZIC BORUT 194 BAHRAIN – MERIDA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
167 WAGNER ROBERT 169 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
168 SINKELDAM RAMON 146 TEAM SUNWEB 05H 44′ 48” + 37′ 26”
169 HERRADA JESÚS 27 MOVISTAR TEAM 05H 44′ 48” + 37′ 26”
170 TEUNISSEN MIKE 148 TEAM SUNWEB 05H 44′ 48” + 37′ 26”
171 BOLE GREGA 193 BAHRAIN – MERIDA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
172 FELLINE FABIO 34 TREK – SEGAFREDO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
173 JANSE VAN RENSBURG REINARDT 95 TEAM DIMENSION DATA 05H 44′ 48” + 37′ 26”
174 KRISTOFF ALEXANDER 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 05H 44′ 48” + 37′ 26”
175 PHINNEY TAYLOR 186 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 05H 44′ 48” + 37′ 26”
176 GROENEWEGEN DYLAN 163 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
177 LAPORTE CHRISTOPHE 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05H 44′ 48” + 37′ 26”
178 CIMOLAI DAVIDE 72 FDJ 05H 44′ 48” + 37′ 26”
179 MC LAY DANIEL 211 TEAM FORTUNEO – OSCARO 05H 44′ 48” + 37′ 26”
180 GENE YOHANN 175 DIRECT ENERGIE 05H 44′ 48” + 37′ 26”
181 LUTSENKO ALEXEY 57 ASTANA PRO TEAM 05H 45′ 11” + 37′ 49”

 

Klasyfikacja generalna TdF2017 po 9 etapie:

Miejsce Zawodnik Numer startowy Zespół Czas Strata
1 FROOME CHRISTOPHER 1 TEAM SKY 38H 26′ 28”
2 ARU FABIO 51 ASTANA PRO TEAM 38H 26′ 46” + 00′ 18”
3 BARDET ROMAIN 11 AG2R LA MONDIALE 38H 27′ 19” + 00′ 51”
4 URAN RIGOBERTO 188 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 38H 27′ 23” + 00′ 55”
5 FUGLSANG JAKOB 53 ASTANA PRO TEAM 38H 28′ 05” + 01′ 37”
6 MARTIN DANIEL 105 QUICK – STEP FLOORS 38H 28′ 12” + 01′ 44”
7 YATES SIMON 89 ORICA – SCOTT 38H 28′ 30” + 02′ 02”
8 QUINTANA NAIRO 21 MOVISTAR TEAM 38H 28′ 41” + 02′ 13”
9 LANDA MIKEL 6 TEAM SKY 38H 29′ 34” + 03′ 06”
10 BENNETT GEORGE 162 TEAM LOTTO NL – JUMBO 38H 30′ 21” + 03′ 53”
11 MEINTJES LOUIS 61 UAE TEAM EMIRATES 38H 31′ 28” + 05′ 00”
12 CONTADOR ALBERTO 31 TREK – SEGAFREDO 38H 31′ 43” + 05′ 15”
13 LATOUR PIERRE-ROGER 17 AG2R LA MONDIALE 38H 31′ 58” + 05′ 30”
14 NIEVE MIKEL 7 TEAM SKY 38H 32′ 46” + 06′ 18”
15 HENAO SERGIO LUIS 2 TEAM SKY 38H 33′ 23” + 06′ 55”
16 CARUSO DAMIANO 42 BMC RACING TEAM 38H 33′ 26” + 06′ 58”
17 VUILLERMOZ ALEXIS 19 AG2R LA MONDIALE 38H 34′ 24” + 07′ 56”
18 BUCHMANN EMANUEL 113 BORA – HANSGROHE 38H 35′ 14” + 08′ 46”
19 BETANCUR CARLOS ALBERTO 24 MOVISTAR TEAM 38H 37′ 02” + 10′ 34”
20 FEILLU BRICE 213 TEAM FORTUNEO – OSCARO 38H 38′ 11” + 11′ 43”
21 BARGUIL WARREN 143 TEAM SUNWEB 38H 40′ 39” + 14′ 11”
22 MARTIN GUILLAUME 201 WANTY – GROUPE GOBERT 38H 41′ 51” + 15′ 23”
23 BENOOT TIESJ 133 LOTTO SOUDAL 38H 45′ 12” + 18′ 44”
24 BAKELANTS JAN 12 AG2R LA MONDIALE 38H 46′ 30” + 20′ 02”
25 KREUZIGER ROMAN 88 ORICA – SCOTT 38H 47′ 34” + 21′ 06”
26 NAVARRO DANIEL 157 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 38H 47′ 36” + 21′ 08”
27 MOLLEMA BAUKE 37 TREK – SEGAFREDO 38H 49′ 23” + 22′ 55”
28 PANTANO JARLINSON 38 TREK – SEGAFREDO 38H 49′ 33” + 23′ 05”
29 GALLOPIN TONY 135 LOTTO SOUDAL 38H 52′ 12” + 25′ 44”
30 CHAVANEL SYLVAIN 174 DIRECT ENERGIE 38H 52′ 38” + 26′ 10”
31 TALANSKY ANDREW 187 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 38H 55′ 39” + 29′ 11”
32 PAUWELS SERGE 96 TEAM DIMENSION DATA 38H 55′ 42” + 29′ 14”
33 ROCHE NICOLAS 46 BMC RACING TEAM 38H 55′ 56” + 29′ 28”
34 SEPULVEDA EDUARDO 218 TEAM FORTUNEO – OSCARO 38H 57′ 52” + 31′ 24”
35 DEGAND THOMAS 203 WANTY – GROUPE GOBERT 38H 58′ 18” + 31′ 50”
36 CHAVES JOHAN ESTEBAN 81 ORICA – SCOTT 38H 58′ 31” + 32′ 03”
37 ROGLIC PRIMOZ 166 TEAM LOTTO NL – JUMBO 38H 59′ 26” + 32′ 58”
38 ROLLAND PIERRE 181 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 38H 59′ 53” + 33′ 25”
39 CALMEJANE LILIAN 173 DIRECT ENERGIE 39H 01′ 19” + 34′ 51”
40 ZUBELDIA HAIMAR 39 TREK – SEGAFREDO 39H 02′ 58” + 36′ 30”
41 CASTROVIEJO JONATHAN 25 MOVISTAR TEAM 39H 03′ 06” + 36′ 38”
42 HARDY ROMAIN 215 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 03′ 20” + 36′ 52”
43 MAJKA RAFAL 115 BORA – HANSGROHE 39H 03′ 54” + 37′ 26”
44 GASTAUER BEN 15 AG2R LA MONDIALE 39H 04′ 08” + 37′ 40”
45 FRANK MATHIAS 14 AG2R LA MONDIALE 39H 05′ 02” + 38′ 34”
46 BRAJKOVIC JANEZ 195 BAHRAIN – MERIDA 39H 05′ 56” + 39′ 28”
47 TEN DAM LAURENS 147 TEAM SUNWEB 39H 06′ 07” + 39′ 39”
48 MATE MARDONES LUIS ANGEL 156 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 06′ 55” + 40′ 27”
49 KISERLOVSKI ROBERT 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 08′ 32” + 42′ 04”
50 EDET NICOLAS 153 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 09′ 08” + 42′ 40”
51 MINNAARD MARCO 204 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 09′ 18” + 42′ 50”
52 CINK ONDREJ 196 BAHRAIN – MERIDA 39H 09′ 50” + 43′ 22”
53 VICHOT ARTHUR 79 FDJ 39H 09′ 58” + 43′ 30”
54 MOLARD RUDY 77 FDJ 39H 10′ 07” + 43′ 39”
55 BRAMBILLA GIANLUCA 103 QUICK – STEP FLOORS 39H 10′ 11” + 43′ 43”
56 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 58 ASTANA PRO TEAM 39H 10′ 23” + 43′ 55”
57 CLARKE SIMON 185 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 39H 13′ 07” + 46′ 39”
58 MACHADO TIAGO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 14′ 00” + 47′ 32”
59 BROWN NATHAN 184 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 39H 14′ 32” + 48′ 04”
60 POLJANSKI PAWEL 117 BORA – HANSGROHE 39H 15′ 47” + 49′ 19”
61 ZEITS ANDREY 59 ASTANA PRO TEAM 39H 16′ 05” + 49′ 37”
62 LUTSENKO ALEXEY 57 ASTANA PRO TEAM 39H 16′ 12” + 49′ 44”
63 BOUET MAXIME 212 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 16′ 47” + 50′ 19”
64 NAESEN OLIVER 18 AG2R LA MONDIALE 39H 16′ 50” + 50′ 22”
65 OFFREDO YOANN 205 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 16′ 55” + 50′ 27”
66 VAN AVERMAET GREG 48 BMC RACING TEAM 39H 17′ 12” + 50′ 44”
67 GAUTIER CYRIL 16 AG2R LA MONDIALE 39H 17′ 29” + 51′ 01”
68 PINOT THIBAUT 78 FDJ 39H 18′ 30” + 52′ 02”
69 KEUKELEIRE JENS 87 ORICA – SCOTT 39H 18′ 32” + 52′ 04”
70 MC CARTHY JAY 116 BORA – HANSGROHE 39H 20′ 47” + 54′ 19”
71 ULISSI DIEGO 69 UAE TEAM EMIRATES 39H 20′ 54” + 54′ 26”
72 IMPEY DARYL 86 ORICA – SCOTT 39H 22′ 12” + 55′ 44”
73 QUEMENEUR PERRIG 177 DIRECT ENERGIE 39H 22′ 29” + 56′ 01”
74 GESCHKE SIMON 145 TEAM SUNWEB 39H 22′ 55” + 56′ 27”
75 TULIK ANGÉLO 179 DIRECT ENERGIE 39H 23′ 19” + 56′ 51”
76 BOASSON HAGEN EDVALD 92 TEAM DIMENSION DATA 39H 23′ 35” + 57′ 07”
77 HOWSON DAMIEN 85 ORICA – SCOTT 39H 24′ 13” + 57′ 45”
78 GILBERT PHILIPPE 104 QUICK – STEP FLOORS 39H 24′ 27” + 57′ 59”
79 MOINARD AMAËL 45 BMC RACING TEAM 39H 24′ 42” + 58′ 14”
80 KWIATKOWSKI MICHAL 5 TEAM SKY 39H 24′ 55” + 58′ 27”
81 DOMONT AXEL 13 AG2R LA MONDIALE 39H 24′ 59” + 58′ 31”
82 STYBAR ZDENEK 107 QUICK – STEP FLOORS 39H 25′ 41” + 59′ 13”
83 DURASEK KRISTIJAN 64 UAE TEAM EMIRATES 39H 26′ 06” + 59′ 38”
84 MARTENS PAUL 165 TEAM LOTTO NL – JUMBO 39H 26′ 43” + 01H 00′ 15”
85 VANSPEYBROUCK PIETER 209 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 27′ 06” + 01H 00′ 38”
86 BEVIN PATRICK 183 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 39H 27′ 06” + 01H 00′ 38”
87 MATTHEWS MICHAEL 141 TEAM SUNWEB 39H 27′ 41” + 01H 01′ 13”
88 BETTIOL ALBERTO 182 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 39H 27′ 56” + 01H 01′ 28”
89 DE KORT KOEN 32 TREK – SEGAFREDO 39H 27′ 59” + 01H 01′ 31”
90 WYSS DANILO 49 BMC RACING TEAM 39H 28′ 05” + 01H 01′ 37”
91 POLITT NILS 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 28′ 51” + 01H 02′ 23”
92 ALBASINI MICHAEL 82 ORICA – SCOTT 39H 29′ 23” + 01H 02′ 55”
93 VAN BAARLE DYLAN 189 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 39H 29′ 24” + 01H 02′ 56”
94 LAENGEN VEGARD STAKE 65 UAE TEAM EMIRATES 39H 29′ 31” + 01H 03′ 03”
95 PERICHON PIERRE-LUC 216 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 30′ 05” + 01H 03′ 37”
96 LAMMERTINK MAURITS 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 30′ 55” + 01H 04′ 27”
97 ERVITI IMANOL 26 MOVISTAR TEAM 39H 31′ 18” + 01H 04′ 50”
98 ARNDT NIKIAS 142 TEAM SUNWEB 39H 31′ 25” + 01H 04′ 57”
99 ATAPUMA JOHN DARWIN 62 UAE TEAM EMIRATES 39H 31′ 55” + 01H 05′ 27”
100 HANSEN ADAM 136 LOTTO SOUDAL 39H 32′ 20” + 01H 05′ 52”
101 KÜNG STEFAN 44 BMC RACING TEAM 39H 32′ 24” + 01H 05′ 56”
102 CATALDO DARIO 52 ASTANA PRO TEAM 39H 32′ 26” + 01H 05′ 58”
103 VACHON FLORIAN 219 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 33′ 10” + 01H 06′ 42”
104 GESBERT ELIE 214 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 33′ 14” + 01H 06′ 46”
105 THWAITES SCOTT 98 TEAM DIMENSION DATA 39H 34′ 10” + 01H 07′ 42”
106 DE GENDT THOMAS 134 LOTTO SOUDAL 39H 34′ 52” + 01H 08′ 24”
107 SCHÄR MICHAEL 47 BMC RACING TEAM 39H 35′ 31” + 01H 09′ 03”
108 DE MARCHI ALESSANDRO 43 BMC RACING TEAM 39H 35′ 31” + 01H 09′ 03”
109 MORENO BAZAN JAVIER 199 BAHRAIN – MERIDA 39H 35′ 51” + 01H 09′ 23”
110 MARCATO MARCO 66 UAE TEAM EMIRATES 39H 35′ 56” + 01H 09′ 28”
111 AMADOR ANDREY 22 MOVISTAR TEAM 39H 37′ 10” + 01H 10′ 42”
112 WELLENS TIM 139 LOTTO SOUDAL 39H 38′ 18” + 01H 11′ 50”
113 ROELANDTS JURGEN 137 LOTTO SOUDAL 39H 38′ 31” + 01H 12′ 03”
114 BAK LARS YTTING 132 LOTTO SOUDAL 39H 38′ 44” + 01H 12′ 16”
115 PASQUALON ANDREA 206 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 39′ 06” + 01H 12′ 38”
116 SIMON JULIEN 159 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 39′ 20” + 01H 12′ 52”
117 ARASHIRO YUKIYA 192 BAHRAIN – MERIDA 39H 39′ 22” + 01H 12′ 54”
118 TEUNISSEN MIKE 148 TEAM SUNWEB 39H 39′ 28” + 01H 13′ 00”
119 ZABEL RICK 129 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 39′ 33” + 01H 13′ 05”
120 HERRADA JESÚS 27 MOVISTAR TEAM 39H 39′ 38” + 01H 13′ 10”
121 BONO MATTEO 63 UAE TEAM EMIRATES 39H 40′ 11” + 01H 13′ 43”
122 BODNAR MACIEJ 112 BORA – HANSGROHE 39H 40′ 50” + 01H 14′ 22”
123 FELLINE FABIO 34 TREK – SEGAFREDO 39H 41′ 11” + 01H 14′ 43”
124 DEGENKOLB JOHN 33 TREK – SEGAFREDO 39H 41′ 15” + 01H 14′ 47”
125 GOGL MICHAEL 35 TREK – SEGAFREDO 39H 41′ 17” + 01H 14′ 49”
126 SMITH DION 207 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 41′ 23” + 01H 14′ 55”
127 KOZHATAYEV BAKHTIYAR 56 ASTANA PRO TEAM 39H 41′ 29” + 01H 15′ 01”
128 BAUER JACK 102 QUICK – STEP FLOORS 39H 41′ 51” + 01H 15′ 23”
129 BURGHARDT MARCUS 114 BORA – HANSGROHE 39H 42′ 30” + 01H 16′ 02”
130 ROOSEN TIMO 167 TEAM LOTTO NL – JUMBO 39H 42′ 49” + 01H 16′ 21”
131 GRMAY TSGABU GEBREMARYAM 198 BAHRAIN – MERIDA 39H 43′ 51” + 01H 17′ 23”
132 VOECKLER THOMAS 171 DIRECT ENERGIE 39H 44′ 15” + 01H 17′ 47”
133 GRUZDEV DMITRIY 55 ASTANA PRO TEAM 39H 44′ 35” + 01H 18′ 07”
134 BACKAERT FREDERIK 202 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 44′ 44” + 01H 18′ 16”
135 SWIFT BEN 68 UAE TEAM EMIRATES 39H 45′ 13” + 01H 18′ 45”
136 GRIVKO ANDRIY 54 ASTANA PRO TEAM 39H 45′ 34” + 01H 19′ 06”
137 IRIZAR MARKEL 36 TREK – SEGAFREDO 39H 46′ 00” + 01H 19′ 32”
138 SÜTTERLIN JASHA 28 MOVISTAR TEAM 39H 46′ 50” + 01H 20′ 22”
139 SICARD ROMAIN 178 DIRECT ENERGIE 39H 47′ 22” + 01H 20′ 54”
140 HAYMAN MATHEW 84 ORICA – SCOTT 39H 47′ 35” + 01H 21′ 07”
141 BENNATI DANIELE 23 MOVISTAR TEAM 39H 47′ 37” + 01H 21′ 09”
142 JANSE VAN RENSBURG REINARDT 95 TEAM DIMENSION DATA 39H 47′ 50” + 01H 21′ 22”
143 KIRYIENKA VASILI 3 TEAM SKY 39H 50′ 02” + 01H 23′ 34”
144 BOLE GREGA 193 BAHRAIN – MERIDA 39H 50′ 15” + 01H 23′ 47”
145 COLBRELLI SONNY 197 BAHRAIN – MERIDA 39H 50′ 47” + 01H 24′ 19”
146 LEMOINE CYRIL 155 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 50′ 53” + 01H 24′ 25”
147 PICHON LAURENT 217 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 50′ 54” + 01H 24′ 26”
148 MARTIN TONY 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 51′ 25” + 01H 24′ 57”
149 PETIT ADRIEN 176 DIRECT ENERGIE 39H 51′ 33” + 01H 25′ 05”
150 KITTEL MARCEL 101 QUICK – STEP FLOORS 39H 52′ 37” + 01H 26′ 09”
151 KNEES CHRISTIAN 4 TEAM SKY 39H 52′ 58” + 01H 26′ 30”
152 SABATINI FABIO 106 QUICK – STEP FLOORS 39H 53′ 25” + 01H 26′ 57”
153 VERMOTE JULIEN 109 QUICK – STEP FLOORS 39H 54′ 25” + 01H 27′ 57”
154 SINKELDAM RAMON 146 TEAM SUNWEB 39H 54′ 25” + 01H 27′ 57”
155 BOUHANNI NACER 151 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 54′ 48” + 01H 28′ 20”
156 GROENEWEGEN DYLAN 163 TEAM LOTTO NL – JUMBO 39H 55′ 01” + 01H 28′ 33”
157 VAN KEIRSBULCK GUILLAUME 208 WANTY – GROUPE GOBERT 39H 55′ 38” + 01H 29′ 10”
158 LAPORTE CHRISTOPHE 154 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 55′ 49” + 01H 29′ 21”
159 GENE YOHANN 175 DIRECT ENERGIE 39H 56′ 10” + 01H 29′ 42”
160 KRISTOFF ALEXANDER 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 56′ 13” + 01H 29′ 45”
161 HALLER MARCO 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 39H 56′ 19” + 01H 29′ 51”
162 CURVERS ROY 144 TEAM SUNWEB 39H 57′ 22” + 01H 30′ 54”
163 EISEL BERNHARD 94 TEAM DIMENSION DATA 39H 57′ 23” + 01H 30′ 55”
164 GREIPEL ANDRÉ 131 LOTTO SOUDAL 39H 57′ 26” + 01H 30′ 58”
165 MC LAY DANIEL 211 TEAM FORTUNEO – OSCARO 39H 57′ 32” + 01H 31′ 04”
166 SIEBERG MARCEL 138 LOTTO SOUDAL 39H 58′ 16” + 01H 31′ 48”
167 SENECHAL FLORIAN 158 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 39H 58′ 52” + 01H 32′ 24”
168 PHINNEY TAYLOR 186 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 40H 00′ 03” + 01H 33′ 35”
169 CUMMINGS STEPHEN 93 TEAM DIMENSION DATA 40H 00′ 40” + 01H 34′ 12”
170 WAGNER ROBERT 169 TEAM LOTTO NL – JUMBO 40H 01′ 23” + 01H 34′ 55”
171 BOUDAT THOMAS 172 DIRECT ENERGIE 40H 02′ 01” + 01H 35′ 33”
172 BOZIC BORUT 194 BAHRAIN – MERIDA 40H 02′ 09” + 01H 35′ 41”
173 TIMMER ALBERT 149 TEAM SUNWEB 40H 03′ 59” + 01H 37′ 31”
174 CLAEYS DIMITRI 152 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 40H 04′ 53” + 01H 38′ 25”
175 HOLLENSTEIN RETO 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 40H 05′ 55” + 01H 39′ 27”
176 CIMOLAI DAVIDE 72 FDJ 40H 07′ 19” + 01H 40′ 51”
177 VENTER JACOBUS 99 TEAM DIMENSION DATA 40H 07′ 38” + 01H 41′ 10”
178 SELIG RÜDIGER 119 BORA – HANSGROHE 40H 08′ 11” + 01H 41′ 43”
179 LEEZER TOM 164 TEAM LOTTO NL – JUMBO 40H 18′ 07” + 01H 51′ 39”
180 ROWE LUKE 8 TEAM SKY 40H 22′ 28” + 01H 56′ 00”
181 LE GAC OLIVIER 76 FDJ 40H 23′ 23” + 01H 56′ 55”
Pages:
Edit