Wywiady dla dziennikarzy | Blog Mateusz Cieśliński

Wywiady dla dziennikarzy

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Wywiady to zawsze może być duża przyjemność dla kolegów dziennikarzy jak również mojej skromnej osoby….

Każdy wywiad wiąże się z wieloma czynnościami utrudniającymi życie zarówno mojej sobie jak również spowalniającymi pracę dziennikarzy. Najpierw telefon i próba zaproszenia do rozmowy, brak chęci przesłania pytań mailem, a mogło b y to wyglądać o wiele przyjemniej nieprawdaż ?

Napisanie rzeczowej, porwanie językowo zredagowanych odpowiedzi na interesujące Was pytania jest o wiele lepsze w mojej ocenie, na kawę zawsze możemy się umówić.  A Ja stawiam kilka prostych zasad od których w ogóle musimy zacząć:

  1. Pytania proszę zadawać własne, chyba również Wam zależy aby odbiorca był zaciekawiony, a nie znudzony powielanymi pytaniami
  2. Nie udzielam wywiadów nie autoryzowanych, to nie moja bajka i liczy się cytat w cytat

 

Umawiamy się na godzinę, dwie, a to zawsze się wydłuża taka prawda. Zawsze jest prośba o przesłanie tekstu, dopowiedzenie i w praktyce jedziemy z wywiadem od zera. Masakryczne jest poprawianie tekstu spisanego literka po literce z dyktafonu, gdzie między pytaniami wrzucane były prywatne spostrzeżenia zupełnie nie pasujące do sensu wywiadu.

Wiec może moja propozycja jest atrakcyjna ? Zapraszam do zapoznania się moim blogiem. Wywiady dla dziennikarzy to naprawdę ogromna przyjemność prawie zawsze 🙂

 

Pages:
Edit