Częste błędy e-sprzedawców

błędy e-sprzedawców

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Tworzenie i prowadzenie firmy wiąże się z ciągłym obowiązkiem podejmowania decyzji mających nie rzadko kluczowe znaczenie dla naszego przedsiębiorstwa.

Dobry wyborów,  odpowiednie planowanie wszystkich działań również sumienna ich realizacja to poważne dla większości młodych i w dużej części dla doświadczonych przedsiębiorców. Poświęcamy im olbrzymią ilość czasu i energii. Dobre decyzje w firmie i życiu mają kluczowe znaczenie — w przypadku firmy mogą całkowicie odmienić jej losy; błędne mogą kompletnie zrujnować albo pozbawić życia. Dlatego trzeba wiedzieć co nieco o psychologicznych uwarunkowaniach procesu podejmowania decyzji. Warto przytoczyć opinię wielu ludzi odnoszących sukces, którzy twierdzą, że nie każdy ma cechy przedsiębiorcy, więc losy biznesu i liczba błędów popełnionych w procesie decyzyjnym często zależą od cech, jakimi charakteryzuje się dana osoba. Determinują one liczbę dobrych decyzji i popełnianych błędów. Dlatego też to właśnie właściciel jest jest największym zagrożeniem każdej firmy i błędy e-sprzedawców.
 
 

Istnieje szereg cech, na podstawie których można wstępnie stwierdzić, czy dana osoba nadaje się do tego, by prowadzić własne przedsiębiorstwo, czy też powinna wystrzegać się tego rodzaju inicjatyw. Do cech, które mają istotne znaczenie podczas prowadzenia własnej firmy, należą przede wszystkim:

 • inicjatywa,
 • kreatywność,
 • wytrwałość w dążeniu do celu,
 • samozaparcie,
 • samodyscyplina,
 • zdolności organizacyjne,
 • zdolności przywódcze,
 • umiejętność podejmowania decyzji,
 • wiara we własne możliwości,
 • silna potrzeba odniesienia sukcesu,
 • dobre zdrowie.

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jeśli masz wiele z wymienionych wyżej cech, to własna firma jest tym, czego potrzebujesz i co może Ci przynieść satysfakcję. Jeśli jednak problemem dla Ciebie jest stworzenie własnego miejsca pracy czy samodzielne kontrolowanie swoich działań lub jeśli charakteryzuje Cię niekonsekwencja w działaniu, to lepiej zrezygnuj z posiadania własnej firmy już teraz i pracuj na etacie. E-przedsiębiorcy, szczególnie ci młodzi, mają to do siebie, że często przeceniają posiadane doświadczenie, możliwości i umiejętności. Poniżej omówię najczęściej popełniane błędy osób rozpoczynających własną działalność w sieci.
 
 

Zapraszam was do systematycznej lektury i zaglądania na mojego bloga. Jeżeli będziecie mieli pytania, chcielibyście podzielić się ze mną swoimi opiniami zapraszam was do wpisów. W miarę moich możliwości szczególnie czasowych postaram się odpowiedzieć na każde nurtujące was pytanie.

Zachęcam Was również do śledzenia moich postępów na profilach społecznościowych facebook , twitter i instagram.

Mateusz Cieśliński

Pages:
Edit